27 Şubat 2016 Cumartesi

“Düşündüğünüz, inandığınız ve güvenle beklediğiniz her şey mutlaka gerçekleşir.”Bu bir yaşam yasasıdır. Kim olduğunuzun önemi yok. Yasa kişiler arasında ayırım yapmaz. Kim olduğunuzu, geçmişinizi, ulusunuzu veya ırkınızı dikkate almaz. Bilinç yoluyla işler. Bu yüzden kendinizle ilgili inanabildiğiniz her şey tecrübeniz olur. Gerçek refah içsel hakimiyetle başlar ki bu yaşamın her alanında zenginlik getirir. Doğru hareketi ve tam bir doyumu içerir. O zaman aradığımız şey, içimizdeki Mutlak Gücün varlığının bilinçinde olarak sahip olacağımız gercek refah bilinci ve içsel hakimiyettir. Bu bilinci geliştirirken beş temel prensibi dikkate almamız gerekmektedir.


1- Allahın bize duyduğu sevgi kişiye, yere, şarta ve ortama bağlı değildir.


2- Kendi kendimize koyduğumuz sınırlamaları ortadan kaldırıp Sonsuzun bizde hüküm sümesine izin vermek yine kendi elimizdedir.


3- Her insan sonsuzluğu kendi sözleriyle bireyleştirir.


4- Kural şudur; Düşündüğünüz, inandığınız ve güvenle beklediğiniz her şey mutlaka gerçekleşir.


5- Verdiğiniz ölçüde Hayat’tan geri alırsınız; Hayatla bir bütünsünüz.
Hiç hata yapmayanlar, hiç birşey yapmayanlardır. Yönetme işini yapan bilinçtir.


Eğer istediğiniz şeyler için içtenlikle dua eder ve isteklerinizin gerçekleşeceğine inanırsanız dilekleriniz yerine gelecektir.


1- Kendiniz için ideal zihinsel imajı belirleyin.


2- Çaba göstermeden, yalnızca inanmak hiçbir işe yaramaz.


3- Düşüncelerinizi kendinize saklayın.


4- Esnek olun; gerekirse plan değişikliği yapın.


5- Gözlerinizi hedeften ayırmayın, işi yarı yolda bırakmayın.
 Birşeyi yapabileceğinize inanır, zihninize bunu kazırsanız, yarı yarıya amacınıza ulaşmışsınız demektir. Bundan sonra gereken adımları atmak kalır geriye.


Projemiz ne olursa olsun tamamlanmış halini düşünmeli ve gercekleştirmek için gereken  adımları atmalıyız. Aksi taktirde, yaptığınız iş eksik ve anlamsız olur; gece gündüz sevdiği insanın iyileşmesi için dua eden birinin, bir yandanda cenaze töreni için hazırlık yapması gibi yada başarıya ulaşmak için dualar edip bir yandanda iflas edişiyle ilgili kabuslar gören biri gibi. İnandığınız ölçüde sahip olursunuz.


1- Amaçlarınızı yazın.


2- Amaçlarınızı dikkatle değerlendirin.


3- Amaçlarınızı benimseyin.


4- Amaçladığınız dünyada yaşadığınızı hayal edin.


5- Amaçladığınızın tersini asla düşünmeyin. Gözlerinizi hedeften ayırmayın.


6- Amaçlarınızı günlük olarak kabul edin; onları gerçekleştirme yolunda her gün size sunulan adımları atın ve amacınıza ulaşın.


-Jack E. Addington-

1 yorum:

  1. Herşey güzel olacak olsun ve oldu.zengin sağlıklı sevgi dolu...blog çok güzel heppp içime umut ışığı akıtıyor blogunuz emeklerinize ellerinize sağlık.bhr

    YanıtlaSil

Küfür, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Teşekkürler..

Bumerang - Yazarkafe

Bumads

Mart 2007'nin "En iyi blog"u Seçilmişti blogum!Teşekkürler destekleyen herkese...