3 Nisan 2018 Salı

Haftanın günlere göre detaylı değerlendirmesiÖner Döşer,


Pazartesi günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Ülkemizin gençleri, çocuklarımız, spor müsabakaları, diplomatlar, aracılar, sosyete ile ilgili konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Ay-Venüs karşıtlığının etkili olduğu sabah saatlerinde özel ilişkilerde hassasiyetler vurgulanıyor ve kırgınlıklara açık bir atmosfer oluşuyor, dikkat! Akşam saatlerinde Ay’ın Mars ve Satürn ile açıları ve Mars-Satürn kavuşumunun etkileri belirginleşiyor. Hayli enerjik, harekete geçme arzusunda hissettiğimiz, ama bir taraftan da bu hareketi yaratmakta zorlandığımız bir zaman dilimindeyiz. Uzun zamandır konuştuğumuz zorlu Mars-Satürn kavuşumu gelip çatmış durumda! İş dünyası, kurumlar, iş adamları, finansal konularda hırpalayıcı bir enerji akışı mevcut, sağlamcı adımlarla ilerlemekte fayda var!

Salı günü boyunca Ay Akrep burcunda ilerliyor. Etrafımızdaki kişilerle duygusal bağ kurma, onların ihtiyaçlarını hissetme güdümüzün güçlü bir şekilde aktif olduğu bir gündeyiz. Ay-Neptün üçgeninin olumlu etkileri yardımlaşma ve karşılıklı fedakarlık yönünde çalışabilir. Öğle saatlerinde etkisini göstermeye başlayan Ay-Plüton altmışlığı, girişeceğimiz işlerde gücümüzü ortaya koyabilme ve tuttuğumuzu koparabilme kapasitemizi yükseltiyor. Ay-Jüpiter kavuşumunun etkili olduğu ikindi sonrasında ve akşamüzerine doğru saatlerde girişeceğimiz işlerde ve yapacağımız konuşmalarda başarılı sonuçlar alma şansımız yüksek, değerlendirebiliriz! 19:05’te kesinleşen bu kavuşumdan sonra temel açısı kalmayan Ay boşluğa giriyor. Yani bu saat sonrasında girişeceğimiz işlerin ucu açık ve boşlukta kalabilir.

Çarşamba gününe başlarken Akrep burcunda ve boşlukta ilerleyen Ay saat 09:54’te Yay burcuna geçiyor. Hızlı hareket etmek ve hemen sonuca varmak isteyeceğimiz bir gündeyiz. Sabah saatlerinde iyice etkinleşen ve gün boyunca etkili olan Merkür-Mars karesi de bizi aceleci ve düşünmeksizin hareket etmeye çekebilir. Bu yüzden zarar görebiliriz veya başkalarının zarar görmesine sebep olabiliriz. Boş bulunmamaya ve patavatsızca konuşmamaya özen göstermemiz yerinde olur. Aksi takdirde kırgınlık, dargınlık çıkabilir. Kazalara, sakarlıklara dikkat! Değişken ve rüzgarlı hava koşulları oluşabilir ve ulaşımı ya da iletişimi zorlaştırabilir.

Perşembe günü boyunca Ay Yay burcunda ilerliyor. Uluslararası ilişkiler, seyahatler, eğitim ve yayıncılık, yabancılarla ilgili işlerin ve konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Merkür-Satürn karesinin etkili olduğu gün boyunca iletişim ve taşımacılık, nakliye, ulaştırma alanlarında bazı zorluklarla karşılaşabiliriz. Ay-Neptün karesinin etkili olduğu öğle saatleri civarında hatalara, yanılgılara açığız, dikkat! Ay-Güneş üçgeninin etkili olduğu öğle sonrası saatlerden itibaren nispeten daha rahat ilerleyebiliriz. İkili ilişkiler açısından da yine ikindi ve sonrasındaki saatlerden itibaren daha keyifli bir akış var, değerlendirebiliriz.

Cuma gününün çoğunluğunda Ay Yay burcunda ilerliyor. Uluslararası işler, seyahatler, yabancılar, turizm, inançlarla ilgili konuların vurgu kazandığı bir gündeyiz. Ülkemiz astroloji haritasında askeri konuları, güvenlik güçleriyle ilgili temaları temsil eden alan (6.ev) vurgulanıyor. Öğle saatlerinden itibaren sürprizlere, yeni gelişmelere açık bir zaman diliminde olacağız. Hoş sürprizler olacağını umarım. 16:35’te boşluğa giren Ay 21:01’de Oğlak burcuna geçinceye kadar boşlukta ilerliyor. Dolayısı ile bu aradaki zaman diliminde sonuç beklediğimiz ya da girişim yaptığımız işlerin bir ucu açık kalabilir. Belirsizlik olabilir.

Cumartesi günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. İşleri ciddiye almak ve sorumluluk üstlenmek gereken bir gündeyiz. Ay’ın Merkür-Satürn karesini çalıştırdığı bir zaman diliminde olduğumuzdan, iletişimi rahat ve akıcı bir şekilde yürütmekte zorlanabiliriz. Yapacağımız başvurulardan, taleplerimizden beklediğimiz olumlu yanıtı almakta zorlanabiliriz. İş ve ticari faaliyetlerle ilgili konularda gecikmelere, blokajlara açık bir gündeyiz, farkında olalım. Öte yandan, özel ilişkilerde daha sağlam ilerleyebiliriz. Venüs-Satürn arasındaki uyumlu açının etkili olduğu hafta sonu boyunca özel ilişkilerde sağlam ve kalıcı adımlar atabiliriz. Şimdiye kadar dalgalı seyreden ilişkimizi stabilize edebiliriz. İlişkimize ve kendimize çeki düzen verebiliriz. Üzerimize düşen sorumluluğu taşıyabildiğimiz ve dengeli ilerleyebildiğimiz sürece sorun yok! Ay’ın Mars-Satürn kavuşumunu çalıştırdığı bir gündeyiz e bu kavuşumun yazımızda bahsettiğimiz zorlu etkileri günün ikinci yarısında devrede olacak. Ay-Satürn kavuşumunun etkili olduğu öğle saatleri civarında engellenmelere ve gecikmelere açık olacağız, farkında olalım! Ay-Mars kavuşumunun etkili olduğu gece saatlerinde sakarlıklara ve kazalara muhatap kalmamak için dikkatli hareket etmemizde ve tartışmacı ortamlardan da uzak kalmamızda fayda var! Gecenin ilerleyen saatlerinde Ay-Neptün altmışlığının yumuşatıcı enerjisi devreye giriyor, rahatlıyoruz…

Pazar günü boyunca Ay Oğlak burcunda ilerliyor. Gelenekçiliğin, kuralların, tutuculuğun enerjisini güçlü bir şekilde hissedeceğimiz bir gündeyiz. Ay-Güneş karesinin etkili olduğu sabah saatlerinden başlayarak günün ikinci yarısını etkileyen Ay-Plüton kavuşumunun etkili olduğu akşam zerine kadarki zaman diliminde anlaşmazlıklara, gerginliklere, tartışmalara ya da gereğinden fazla rekabete açık olabiliriz. Ay-Jüpiter altmışlığının dengeli ve olumlu etkilerinin devreye girdiği akşam saatlerinden itibaren çok keyifli bir enerji akışı oluşuyor, değerlendirebiliriz!

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Teşekkürler..

Bumerang - Yazarkafe

Bumads

Mart 2007'nin "En iyi blog"u Seçilmişti blogum!Teşekkürler destekleyen herkese...