19 Mayıs 2018 Cumartesi

ASTIM, HAFIZA, KALP ve SİNDİRİM İÇİN ŞİFA "KURU İNCİR ZEYTİNYAĞI KÜRÜ"Astım ve öksürük hastaları için saf ve doğal zeytinyağında bir süre bekletilmiş iki tane kuru incirleri sabah kahvaltısından önce tüketilmesi tavsiye edilmektedir. Bu kür bu şekilde en az altı ay boyunca devam ettirilmesi önerilir. Ara verilmeden uygulanacak olan bu formül öksürük ve astım problemleri olanlar için inanılmaz bir tedavi metodudur. Uygulanması mutlaka tavsiye edilir.

Sadece astım ve öksürük hastaları adına değil de akciğer hastalıklarında da oldukça önerilen bir formül konumundadır. Zeytinyağı incirinin mucizesinin bir diğer faydasıysa erkekler için sperm artırıcı bir etkisinin olmasıdır. Sadece erkekler için değil, bu karışım kadınlar için doğurganlığı artıran bir etkisi bulunmaktadır.

İncirin faydalarının en önemlisi bilindiği gibi midemizi çalıştırmasıdır. Bağırsaklarımızı yumuşatmasıyla birlikte sinir sistemlerimizi olumlu yönde etkilemektedir. Bunlarla birlikte incir ağaçlarının dallarında bulunan sütler sayesinde siğillerden de kurtulmamız mümkündür.

Zeytinyağlı kuru incirin sağlığımız açısından diğer faydaları ise şöyledir:

* Kabızlığı giderir; lifli içeriği sahip incir, kabızlığı gidererek bağırsaklarımızın hızlı bir şekilde hareket etmesini sağlar.
* Zeytinyağıysa bağırsak iç yüzeyini yeniler.
* Kalp sağlığını korur; kuru incirler, içerdikleri mineral ve de vitaminler sayesinde kalp sağlığını korumakla beraber güçlendirir.
* Kolesterolü düzenler; mucizevi içeriği sahip kuru incirler, kanda bulunan kötü kolesterol seviyelerinin düşmesine yardımcı olmaktadır.
* Hafızayı güçlendirir; b2 vitamini içermekte olan kuru incirler, zeytinyağının formülüyle hafızayı ve de sinir sistemlerimizi güçlendirir.
* Zayıflamaya yardımcı olur; tatlı ihtiyacınızı doğal olan bir yolla karşılayan ve metabolizmanızı hızlandıran kuru incir aynı zamanda zayıflamanıza da yardımcı olmaktadır.

-- İncirlerin içeriği:

* İncirler, lif içermesi açısından fazlaca zengindir. Özellikle de kuru incirler su içermediklerinden, lif oranı anlamında çok daha zengindir. Ancak kalorisi de taze incirlere göre çok daha yüksektir.
* 100g taze incir 70 kalori civarında enerji sağlar. Bu miktarlar oldukça düşüktür. Bu nedenle incirler oldukça sağlıklı bir atıştırmalık seçeneğidir.
* İncirlerin içinde bulunan antioksidan miktarları, antioksidan bakımından fazlaca zengin olan elmanınkine oldukça yakın bir durumdadır. Bununla birlikte antioksidan özelliği göstermekte olan A ve K vitaminleri gibi vitaminleri de içermektedir.
* İncirler, kan şekerinizin yükselmesini önleyebilecek bir özelliğe sahiptir. Hatta bazı uzmanlar tarafından tip 2 şeker hastalığına sahip olan kişiler için kan şekerini fazlasıyla düzenlemek adına incirden faydalanabileceği ifade edilir.
İncir fazlaca iyi bir selenyum kaynağı konumundadır.


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Teşekkürler..

Bumerang - Yazarkafe

Bumads

Mart 2007'nin "En iyi blog"u Seçilmişti blogum!Teşekkürler destekleyen herkese...