23 Ocak 2014 Perşembe

Yüz Güzelliği ve Genç Kalmak İçin Yapılacak DuaBugüne değin çok fazla güzellikle ilgili maske, bakım tarifleri ve çeşitli öneriler paylaştım... Ama bu konuyla ilgili bir dua olduğunu bilmiyordum..

Dua yüce yaradandan kulların isteklerini dileklerini iletmeleri için sıklıkla başvurdukları bir yoldur. Hastalar dertlerine şifa İçin Yaradana sığınırlar bazen... Bazen ise derslerinde başarılı olmak için dua eder kişiler.

Bu da Yüz Güzelliği İçin ve Genç Kalmak İçin Yapılabilecek bir dua;

Resul-i Ekrem Aleyhissalatü Vesselam, Ebu Katade`nin genç kalması için şöyle dua lütfetti:


Efleha`llahü vecheke Allahümme barik lehu fi şa`rihi ve beşerihi` (Allah yüzünün güzelliğini artısın. Allah`ım, saçını ve vücudunu kendisi için mübarek kıl.)


Ebu Katade(ra) bu duanın bereketiyle yetmiş yaşında vefat ettiği zaman on beş yaşında bir genç gibi gösteriyordu.

İkinci olarak;


Cilt Güzelliği için Bayanlara Dua

Aslında bayanlara özel dedik. Ama yüzünde sivilce veya lekeler olan arkadaşlar varsa bu aşağıdaki duayı okusunlar.Afganistanda Afgan kadınların kullandığı bu cilt için duadır. Her sabah kalktığınızda bu duayı okuduğunuz zaman yüzünüzde pırıltı esenlik olduğunu hissedeceksiniz.


Yunus Suresi 26.Ayet


لِّلَّذِينَ أَحْسَنُواْ الْحُسْنَى وَزِيَادَةٌ وَلاَ يَرْهَقُ وُجُوهَهُمْ قَتَرٌ وَلاَ ذِلَّةٌ أُوْلَئِكَ أَصْحَابُ الْجَنَّةِ هُمْ فِيهَا خَالِدُونَ


Lillezîne ahsenûl husnâ ve zîyâdeh(zîyâdetun), ve lâ yerheku vucûhehum katerun ve lâ zilleh(zilletun), ulâike ashâbul cenneh(cenneti), hum fîhâ hâlidûn(hâlidûne).
İyilik edenleri iyilikle mükâfatlandırırız, daha da fazlasını veririz ve yüzleri kararmaz, zillete düşmez onlar. Onlardır cennet ehli, orada ebedî kalırlar.
Alıntı..


5 yorum:

 1. Ne yani bu doğrumu şimdi

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. RABBİM DUALARİ KABUL EDENDİR ALLAH-U EKBER

   Sil
 2. HER SABAH KALKTIĞIMIZDA KAÇ DEFA OKUNACAK ACABA

  YanıtlaSil
 3. Yer gok duayla donuyor bende deniycem ve inaniyorumki Allahin izniyle olacak

  YanıtlaSil

Küfür, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Teşekkürler..

Bumerang - Yazarkafe

Bumads

Mart 2007'nin "En iyi blog"u Seçilmişti blogum!Teşekkürler destekleyen herkese...