27 Ağustos 2015 Perşembe

Bazen problem karşıda değilde sizdedir, olamaz mı?BAZEN HEP HAKLI OLDUĞUMUZU DÜŞÜNÜRÜZ VE KARŞIMIZDAKİLERİN BİZİ ANLAMADIĞINDAN YAKINIRIZ. BU SEBEPLE ÇOĞU KEZ ELEŞTİRİR , SÖYLENİRİZ HATTA , BAZEN HIRÇINLAŞIR BAZEN DE KIRILIR KÜSERİZ AMA HİÇ AKLIMIZA GELMEZ Kİ BÖYLESİ BAKIN NELER OLABİLİYOR

Adamın biri artık karısının eskisi kadar iyi duymadığından şikayet ediyormuş ve karısının işitme cihazına ihtiyaç duyduğunu düşünüyormuş.Ona bunu nasıl bir yaklaşımla anlatması gerektiğinden de emin değilmiş. Bu durumu konuşmak için aile doktorunu aramış; doktor adamın karısının ne kadar duyduğunu anlayabilmesi için basit bir yöntem önermiş. “Yapacağın şey şu, karından 40 adım ileride dur, normal bir konuşma tonuyla bir şeyler söyle; eğer duymazsa 30 adım ilerisinde aynı şeyi tekrarla, sonra 20 adım; cevap alana kadar aynı şeyi tekrarla “O aksam karısı mutfakta akşam yemeğini hazırlarken adam işlemi uygulamaya koymuş. 40 adım uzaklıktan karısına normal bir konuşma tonuyla seslenmiş “Hayatım bu akşam yemekte ne var?” Cevap yok Mutfağa biraz yaklaşmış. Mesafeyi 30 adıma indirmiş ve soruyu tekrarlamış “Hayatım bu akşam yemekte ne var?” Gene cevap yok Mutfağa biraz daha yaklaşmış, mesafe 20 adım ve tekrar sormuş “Hayatım bu akşam yemekte ne var?” Hala cevap yok Adam mutfağın kapısına gelmiş artık mesafe iyice azalmış ve soruyu tekrarlamış “Hayatım bu akşam yemekte ne var?” Gene cevap alamamış Bu sefer karısına iyice yaklaşmış ve aynı soruyu tekrar sormuş “Hayatım bu aksam yemekte ne var?” “Hayatım beşinci kez söylüyorum, Tavuk”


“Belki de genelde düşündüğümüz gibi problem daima karşımızdaki kişilerde olmayabilir. Problemlerin sebebini birazda kendimizde aramalıyız . .”


Alıntıdır..Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Teşekkürler..

Bumerang - Yazarkafe

Bumads

Mart 2007'nin "En iyi blog"u Seçilmişti blogum!Teşekkürler destekleyen herkese...