15 Nisan 2018 Pazar

Bilinçaltını Temiz Tutmanın 5 Yolu1. OLUMLU CÜMLELER KURUN!
Beynimiz olumsuzu algılamaz. Size “Kırmızı Ferrari araba düşünmeyin.”desem aklınıza hemen Kırmızı ferrari gelir. Aynı şekilde ben şişman olmak istemiyorum dediğinizde bilinçaltınız zihninize şişman halinizin görüntüsünü getirecek, bu da moralinizi bozacak. Eğer kendinizi motive etmek istiyorsanız, “Ben sağlıklı ve fit olacağım.” demelisiniz.

2. SEN DÜŞÜNCEDEN IBARETSIN
Dr.Masaru Emoto su üzerine yaptığı deneyde su moleküllerinin olumlu veya olumsuz düşünceden etkilendiği ispatladı. Pis suya söylenen güzel sözler suyu temizliyor,temiz suya söylenen kötü sözler de suyu kirletiyordu..Bedenimizin %70’i su. O yüzden her gün kendinize söylediğiniz sözler bedeninizi,bilinçaltımızı etkiliyor. Artık şikayet etmeyi, şikayet içeren sözcükleri kullanmaktan vazgeçmeliyiz, yoksa bilinçaltımız olumsuz sözcüklerle bir çöplüğe dönebilir. Mevlana’nın dediği gibi; “Kardeşim sen düşünceden ibaretsin. Gül düşünür gülistan olursun, diken düşünür dikenlik olursun.”

3. BÜLBÜL GÜLE, KARGA ÇÖPLÜĞE GÖTÜRÜR.
Hayatın temel formülü; “Sen= Sana söylenenler + Senin Kendine Söylediklerin.” Yukarıda kendimize söylediğimiz sözlerin bizi nasıl etkilediğini görmüştük. Aynı zamanda çevremizdeki insanların da bize söylediği her şey bilinçaltımızı etkiliyor. Bilinçaltınızı daha temiz tutmak istiyorsanız çevrenizde moralinizi bozan ve enerjinizi düşüren insanlardan biran önce uzaklaşmalısınız. Mevlana’nın dediği gibi, “Kiminle arkadaşlık yaptığına dikkat et, çünkü bülbül güle, karga çöplüğe götürür.”

4. HAYAL KURUN
Research Quarterly’de yayınlanan çok ilginç bir araştırma var. Bu araştırmada basketbol oynayan öğrenciler üç guruba ayrılıyorlar. İlk gurup basketbol topunu fileye sokabilmek için 20 gün boyunca fiziksel antreman yapıyor. Ter döküyor. İkinci gurup hiçbir şey yapmıyor, yan gelip yatıyor. Üçüncü gurupsa 20 gün boyunca her gün zihinsel antreman yapıyor. Yani zihinlerinde hayali olarak topu tutuyorlar, paslaşıyorlar, çok güzel atışlar yapıyorlar, terlediklerini hissediyorlar, inanılmaz güzellikte bir maç çıkararak seyircinin alkış seslerini duyuyorlar, maç bitiminde gelen tebrikleri kabul ediyorlar. 20 günün sonunda her gün antreman yapan ilk gurubun performansında %24’lük bir artış oluyor. Yan gelip yatan ikinci gurupta, beklenilebileceği gibi, hiçbir değişiklik yok. Zihinsel antreman yapan üçüncü gurubun performansında da %23’lük bir artış oluyor. Dikkat edin! Topu ellerine bile değdirmeden hemen hemen ilk gurup kadar başarı sağlıyorlar. Yani bilinçaltı beş duyunun etkili bir şekilde kullanıldığı ve canlı hayallerin kullanıldığı bir senaryonun sürekli tekrarlanmasıyla, aslında henüz gerçekleşmemiş şeyleri gerçekmiş gibi kabul etmeye başlıyor ve beyne bu sinyali gönderiyor. Ne müthiş bir güç öyle değil mi? Sorunlarımızdan kurtulmak, bilinçaltını temizlemek için aynı yöntemi kullanabiliriz.

5. DUYGULARINIZI SÖYLEMEKTEN KORKMAYIN.
Duygularımızı içimize attıkça biriktirir daha sonra da öfke sorunları yaşayabiliriz. Eğer biri bizi kırmışsa, canımızı sıkmışsa duygularımızı karşımızdaki insana, onu kırmadan söylemeliyiz. İfade edilmemiş her duygu bedende birikir ve bir süre sonra bize sorunlar çıkartmaya başlar. Bazen insanlar sadece dertlerini anlatınca bile iyileşebiliyorlar. Bunu unutmayın.Alıntı

2 yorum:

 1. Hergün yeni bir başlangıç. Hergün yeni bir doğuşun adımıdır ama bu kim için???
  iki gününü eşit tutmayan, kendini aşmaya çalışan,akl-ı selim düşünceler ile kendi iç ve dış dünyasında çığır açmaya

  YanıtlaSil
 2. Çalışan gayretli, bilgiyi eyleme geçirme ve 24saatine hakim olma gayreti icinde olan
  Sabırlı ve sebatkar insanlar için geçerli..Sade dille yazılmış yazıları nizla iç karanlıklar ın da mahsur kalan
  insanlara ışık oluyorsunuz.Bu niyette azim ve sebat içinde yürümeniz dilegi ile.Başarılar diliyorum.Geleneksel Tedaviler Uzmanı,Doğal bitki araştırmacısı,Dogal Gıda tedarikçisi-üreticisi ve "TIBBI NEBEVİ"talebesi MURAD ŞENER.

  YanıtlaSil

Küfür, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Teşekkürler..

Bumerang - Yazarkafe

Bumads

Mart 2007'nin "En iyi blog"u Seçilmişti blogum!Teşekkürler destekleyen herkese...