14 Kasım 2015 Cumartesi

Zihninizde sahip olduğunuz olumsuz yönlerinize karşı bağları kesme çalışması:

Zihninizde sahip olduğunuz olumsuz yönlerinize karşı bağlar vardır.

Bu bağların somut bir şekli, rengi ve yapısı bulunmaktadır.

Bu bağlarınızın yapısını çözümleyip onları kesmek ya da yok etmek suretiyle, istemediğiniz yönünüzden kurtulmak için kendinizi programlayabilirsiniz.

Bunu nasıl yapacağınızı bir örnekle göstereceğiz.

Diyelim ki, sürekli karamsarlığa kapılan, olumsuz düşünceler üreten ve onların tuzağına düşen yönünüzü zayıflatmak ya da ortadan kaldırmak istiyorsunuz.

Adım adım ne yapmanız gerektiğine bir bakalım:

1-Gözlerinizi kapatın ve üç derin nefes alarak rahatlayın.

2-Kendi kendinize "Bilinçaltım, şimdi yapacağım çalışmada eşsiz gücünü kullanarak bana destek olacağın için teşekkür ederim" telkinini verin.

3-Tam karşınızda olumsuz yönünüzü temsil eden bir siz görün. Burada dikkat etmeniz gereken, gördüğünüz sizin olumsuz yönünüzü temsil ediyor olmasıdır. Olumlu herhangi bir parçanızı içinde kesinlikle barındırmaması gerekiyor.

4-Şimdi bu yönünüzle aranızda bir bağ olduğunu hayal edin. Bu bağ onun bedeninin neresinden çıkıyor ve sizin bedeninize nereden bağlanıyor?

Şekli nasıl?

İp mi?

Işık mı?

Tel mi?

Herhangi bir maddeden olabilir.

Kalın mı, ince mi?

Düz mü, kıvrılıyor mu?

Ne renk?

Parlak mı?

Mat mı?

Hareketli mi?

Sabit mi?

Bunun gibi tüm niteliklerini belirleyin. Bu alt biçimler denilen bir çalışmadır ve bağınızın tüm özelliklerinin alt biçemlerini bu soruların ışığında çıkartmış olursunuz.

5-Şimdi kendinize şu soruyu sorun:

"Bu bağı kesmek için neye ihtiyacım var?"

Bu bir makas olabilir, testere olabilir, ışıksa ayna ile sizden koparıp farklı bir yöne yansıtma olabilir.

Bu uygulamada dikkat etmeniz gereken, hem bağınızın niteliklerini belirleyen soruların yanıtlarını ararken, hem de nasıl koparacağınıza karar verirken, ilk aklınıza gelen cevapları kullanmanızdır.

"Ne kullansam acaba?"

diye soruların yanıtlarını uzun uzadıya düşünürseniz, bilinç fazla devreye gireceği için, bilinçaltınızla teması kaybedebilirsiniz.

6-Şimdi o bağı kesin, koparın ya da ışık şeklindeyse yansıtın.

Bağın hem size bağlı olan, hem de olumsuz yönünüze bağlı olan bölgelerinden ayrılmasını sağlayın.


7-Gözlerinizi 2-3 saniye açın ve tekrar kapatın.

8-Olumsuz yönünüzü tekrar karşınızda görün.

Aranızda herhangi bir bağ var mı, kontrol edin. Örneğin bağ halatsa kestiğinizde yere düşmüş ve orada kalmış olabilir. O zaman onu yakın ve küllerini asla size ulaşamayacak şekilde uzayın derinliklerine savurduğunuzu hayal edin ve düşünün.

Tabi ki bu bir alternatif. Başka şeyler de yapabilirsiniz. Önemli olan yaratıcılığınızı kullanarak bağı tamamen ortadan kaldırmanızdır.

9-Bu işlemden sonra sıra "geleceğe uyarlama" dediğimiz çalışmaya geldi. Kendinize;

"Bu yeni durum bana 1 yıl sonra hâlâ fayda sağlıyor olacak mı?"

sorusunu hızlı bir şekilde sorun. Cevap seçenekleriniz evet ve hayır.

Bilinçaltınıza bunların dışında, "sanırım", "galiba" gibi cevap seçenekleri olmadığı komutu verin. Düşünmeden ilk aklınıza gelen cevap, bilinçaltınızın cevabıdır. Aynı şeyi 5 yıl ve 10 yıl sonrası için de test edin.

10-Eğer bu sorulardan birine dahi hayır yanıtını alırsanız, gözlerinizi kapatın ve işlemi tersine uygulayarak, bağı aynen baştaki gibi tekrar oluşturun.

11-Sonra bağı koparmadan zayıflatıp inceltme amaçlı tekniği baştan uygulayın ve geleceğe uyarlama yapın. Yine en az birine hayır yanıtı alırsanız, tekrar başa çevirin ve eski haline getirip o şekilde bırakın.
Bağlar çoğu zaman kesilebilir ya da zayıflatılabilir. Ama bazen bilinçaltı ikincil kazanç dediğimiz olumlu niyetlere çok sıkı bağlı olabilir ve olumsuz yöne ait olsa bile, o bağdan ayrılmak istemeyebilir. Böyle durumlarda başka teknikler devreye sokularak bilinçaltı ikna edilmeli ve sonra tekrar bağ ortadan kaldırılmalıdır. Elbette bilinçaltının ikna edilmesi çoklu teknikler gerektireceği için bir uzmandan destek almanız gerekir. Ama sizi olumsuz duruma sürükleyen her yönünüz için bu tekniği rahatlıkla uygulayabilir ve kesebildiğiniz kadarını ortadan kaldırabilirsiniz. Hatırlayın ki, sadece birini bile zayıflatsanız bu hayatınızda büyük farklar yaratır. Çünkü değişim ayrıntılarda gizlidir ve zihninizde yapacağınız küçük bir değişim bile, hayatınızda beslenerek büyür.
Düzenli uyguladığınızda, "İlişkilerden Bağımsız Olmak" ismi verilen bu tekniğin size çok faydası olacağını göreceksiniz. Bu çalışmalarla zihninize ekeceğiniz tohumların, rengârenk çiçekler vermesi dileğiyle, sevgiyle kalın...

"Değişim ayrıntılarda gizlidir ve zihninizde yapacağınız küçük bir değişim bile, hayatınızda beslenerek büyür."


alıntı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Teşekkürler..

Bumerang - Yazarkafe

Bumads

Mart 2007'nin "En iyi blog"u Seçilmişti blogum!Teşekkürler destekleyen herkese...