14 Ekim 2016 Cuma

Vücudumuzun Çeşitli Bölgelerindeki Ağrıların Psikolojik Sebepleri


Psycology Today dergisinde yayınlanan bir makaleye göre, insan vücudundaki ağrıların sebepleri sadece fiziksel değildir bunun yanı sıra duygusal sebepleri de olabilir. Mesela stresin çeşitli ağrılara sebep olduğunu hepimiz biliriz. Fiziksel olarak sebebi ortaya koyulamayan bölgesel ağrıların sebebi psikolojik etkenler, travmalar olabilir. Bu çalışma hangi bölgesel ağrının sebebinin hangi duygusal problem olabileciğine dair bir teori.

Psikolog Dr. Susan Babel, insan vücudundaki bölgesel ağrıları, ilginç bir teoriyle ortaya koyuyor. Sadece fiziksel etkenlerin değil psikolojik etkenlerin de bölgesel ağrılara sebep olabileceğine inanıyorsanız bu tavsiyeler tam size göre diyebiliriz. İşte Susan Babel’in ilginç tasarımları…


Baş ağrınızın nedeni, sürekli karşınıza çıkan engeller olabilir... Stresten ve kötü duygulardan arınıp biraz rahatlayın


Boyun ağrılarınızın nedeni, içinizde biriktirdiğiniz kızgınlıklar olabilir. Ama aslında sizi seven insanlar var
Zor kararlar almak ve gündelik baskılar omuz ağrısının nedeni olabilir. Sorunlarınızı birileriye paylaşan, yükünüzün hafiflediğini hissedeceksiniz.Sırt ağrılarınız, takdir edilmeme kaygısından veya sevginizi göstermekten korkmanızdan kaynaklanabilir. Kalbinizi e duygularınızı dünyaya açmatan korkmayın.Bel ağrısı, para takıntısı ve kaybetme korkusundan kaynaklanabilir. Gerçekten sevdiğiniz şeyi yapın, para kendiliğinden elecekDirsek ağrıları, gereksiz inatçılıktan kaynaklanıyor olabilir. Biraz sakinleşin.El ağrıları, yalnızlık duygusundan kaynaklanabilir Sosyalleşmekten korkmayın, herhangi biri sizin arkadaşınız olabilirAyak bileği ağrısı hayallerinizi sürekli ertelemekten kaynaklanıyo olabilir. Yarışı bir kenara bırakın ve küçük hayallerinizi gerçeğe dönüştürün.Ayak ağrısı, umutsuzluktan veya harekete geçme isteksizliğinizden kaynaklanabilir. Hayatınızı sevgi ve mutlulukla doldurun.


kaynak: müthiş psikoloji


Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Küfür, hakaret içeren yorumlar yayınlanmayacaktır.
Teşekkürler..

Bumerang - Yazarkafe

Bumads

Mart 2007'nin "En iyi blog"u Seçilmişti blogum!Teşekkürler destekleyen herkese...